"Enter"a basıp içeriğe geçin

İnstagramda Fenomen Olma Taktikleri

Sosyal medya platformları arasından  en yaygın olanlardan biri olan instagram artık yediden yetmişe hemen hemen herkesin kullandığı bir uygulamadır. Instagram uygulamasının 1 milyardan fazla kullanıcısı bulunuyor. Dünya üzerinde Amerika Birleşik Devleti uygulamayı 120 milyondan fazla kullanıcısı ile birinci sırayı almaktadır. 

Ona iştirakken Türkiye ise 39 milyon kullanıcı ile ikinci sırayı almaktadır. Bu uygulama böyle rakamlara sahip olduğu için insanlar üzerinde çok büyük etkiler yaratmaktadır. Instagramda fenomen olma taktikleri sayesinde büyük kazançlar sağlamak ve bir çok işe göre kolay para kazanmak çok cazip hale gelmiştir. Günümüzde bu şekilde instagram kullanarak başarılı olmuş kişiler fenomen olma taktikleri sayesinde bu başarıyı elde etmişlerdir.

Hesabınızı Aktif Kullanın

Instagramda fenomen olma taktikleri için hesabınızın ilgi çekici olmasını sağlamalısınız. Bunun için hesabınızı aktif kullanmalısınız. Öncelikle takipçi sayınızın çok fazla olması gerekmektedir. Bunun için takipçi satın alanlar vardır. Siz instagram da fazlaca aktif olursanız bu yönteme ihtiyaç duymazsınız. Dönemin popüler konuları üzerinde postlar çıkarak hesabınızın keşfete düşmesini sağlarsınız takipçi kazanırsınız.

Takipçi İle İletişimde Olmak

İnstagramda fenomen olmak için takipçilerinizle sürekli iletişim halinde kalmalısınız. Hayatınızın bir parçası olmalıdır instagram. Böylece takipçilerinizde sizi kendi gibi görmeye başlar ve sizin sürekli ne yaptığınızı merak eder ve hesabınızı ziyaret eder etraflarında anlatmaya başlar. Her geçen gün takipçi sayınız çoğalır. İnstagram da fenomen olma taktikleri için yapılması gerekenler şu şekildedir;

  • Hesabınızda çekiliş yapabilirsiniz. 
  • Bir içerik paylaşarak takipçilerinizin yorum yapmasını isteyebilirsiniz. 
  • Yorumlara cevap vermelisiniz ve yorum yapanın cevaba bakmasını sağlayarak instagram hesabınızdaki takipçilerinizle iletişim halinde kalmalısınız.
  • Tavsiye ettiğiniz ürünleri mutlaka kullanmış olduğunuz ve memnun kaldığınız ürünlerden seçerek güven duygusu vermelisiniz. 

Kendinizi Yansıtan Doğal Paylaşımlar

İnstagramda fenomen olmak için öncelikle kendiniz olmalısınız yani yapmacık veya taklitçi olmamalısınız. Zaten kendiniz olmadığınız sürece devam edemezsiniz. Takipçilerinizde bu durumu anlar ve sizi takip edemez. Benliğinizi kaybetmediğiniz sürece takipçiniz çoğalır ve instagramda fenomen olabilirsiniz. Kısacası özgün olun. Kendinize has paylaşımlar sizi hep ön plana çıkaracak ve kısa sürede fenomen olmanızı sağlayacaktır.