"Enter"a basıp içeriğe geçin

İnstagram Mavi Tık Nedir, Nasıl Alınır?

Günümüz sosyal medya uygulamalarının birinci sırasında yer alan İnstagramdır. Kullanıcıların büyük bir çoğunluğu İnstagram mavi tık nedir, nasıl alınır sorusuna cevap aramaktadırlar. İşte merak konusu olan bu konuda ki diğer detaylar şu şekildedir. Gerçek hesap ve tanınmış bireylerin başvurusu ile izlenecek adımlar sonrasında verilmektedir. Diğer bir adıyla instagramın belirttiği şekilde bir onay adıda denilmektedir. 

Mavi Tık Nasıl Alınır? 

Hesap onaylama işlemi hem instagram için hem de kişiler için önem arz etmektedir. Bu işlem sonucu kişilerin hakları koruma altına alınır. Onaylanması durumunda hesap duvarında mavi bir tik ikonu yer alır. Bu İnstagram mavi tık nedir nasıl alınır konusunun bir diğer şartı da instagram kullanım ve topluluk şartlarına uygun bir hesap olması gerekmektedir. İnstagram mavi tık nedir nasıl alınır şartları: 

  • Dikkat çekici 
  • Her gerçek hesaptan benzersizlik
  • Özgün olmalı (ilk kez yapılmış olmalı, taklit içermemeli)

Hesabın Dikkat Çekici Olması 

Hesabınızın instagram arama motorlarında her zaman aratılan bir hesap olması gerekir. Hesabın içeriği gerçek bir kişi de olabilir, işletme hesaplı bir marka veyahut kuruluşunuzun hesabı da olabilmektedir.

Hesabın Benzersiz Olması

İnstagram bu noktada kişi adına bir hesap için bu onayı vermektedir. Yani hesabınız bu aşamada temsil hususunu yerine getirdiğiniz kişi/kurum/kuruluş benzersiz bir halde bulunmalıdırlar. 

Özgün Hesap (Taklitten Uzak Hesap)

İnstagram mavi tık nedir nasıl alınır sorusuna dair cevap verilebilecek diğer bir başlıkta budur. Kullanmış olduğunuz hesabınızdan ibareleri içermeli, varlığı bilinen bir işletme hesabı olmalıdır.  Bu gibi başlıklar etrafında İnstagram mavi tık nedir nasıl alınır başvurunuza dair incelemeler sonucu olumlu ya da olumsuz bir şekilde tarafınıza bilgilendirme postası şeklinde haber verilir.